جراحی چانه و گونه:

یک چانه ی کوچک می تواند هماهنگی صورت شمارا برهم زند مخصوصا اگر با یک بینی بلند همراه باشد و یک گونه ی غیربرجسته به همراه بینی بلند حتی می تواند چانه را کوچک تر نیز نشان دهد.

اصلاح استخوان بندی صورت می تواند تغییرات زیادی در هارمونی و زیبایی صورت شما داشته باشدو اعمال جراحی چانه وگونه در این مسیر کمک زیادی به شما می کند.ازپروتزچانه وگونه برای برجسته کردن آنها استفاده می شود.این پروتزها از مواد مخصوصی تهیه می شوند.ما معمولا از انواعی استفاده می کنیم که امتحان خود را در مدت طولانی پس داده است.

جراحی چانه:

جهت قراردادن پروتز چانه معمولا برش کوچکی در زیرچانه ی شما داده می شود و پس از آزادسازی پروتز در زیر پوست شما گذاشته شده و برش دوخته می شود.این جراحی حدود نیم ساعت طول می کشد و معمولا با بی حسی موضعی انجام می گیرد و شما در عرض چند ساعت می توانید مرخص شوید.

این جراحی را گاهی می توان به همراه حذف چربی های زیر چانه توام انجام داد که این جراحی را lipectomy زیر چانه می نامند واین می تواند اثر جراحی پروتز چانه را جند برابر کند.

جراحی گونه :

برای پروتز های گونه معمولا برش کوچکی در داخل دهان در بالای خط لثه ی فوقانی داده شده و پس از آزادسازی پروتز در روی استخوان گونه قرار داده می شود.در بعضی موارد فک پایین و بالا ناهماهنگی خاصی باهم دارند و دندانها برروی هم جفت نمی شوند که در این موارد جراحی های دیگری مثل جراحی فک به همراه پروتز گونه و چانه انجام می گیرد.